V Bieg Dobrych Mikołajów

14 grudnia 2019 roku w Zielonej Górze, na ulicy Szosa Kisielińska, odbył się Charytatywny Bieg Dobrych Mikołajów organizowany przez Stowarzyszenie Zielona Góro Zacznij Biegać. W tym roku partnerem wydarzenia była PGE Energia Ciepła, spółka z Grupy Kapitałowej PGE, do której należy również Elektrociepłownia „Zielona Góra”.

Tegoroczny Charytatywny Bieg Dobrych Mikołajów to już jego piąta edycja. Corocznie w ramach wydarzenia organizowane są biegi dziecięce oraz bieg główny. Oprócz tego zawsze odbywa się Festiwal Świąteczny, podczas którego można nabyć ręcznie robione prezenty, wziąć udział w warsztatach dekorowania pierników, zjeść pyszne ciasto oraz spotkać najprawdziwszego Mikołaja.

W tym roku w biegu uczestniczyło blisko 300 amatorów biegania. Całości imprezy towarzyszyła atmosfera zabawy, ale również sportowe emocje. Ciekawostką jest, że początkowo trasa biegu była wyznaczona w Parku Petów. Niestety bieg nie mógł się tam odbyć z powodu zakazu wstępu na teren zielony spowodowany wykryciem w zielonogórskich lasach wirusa ASF.

Wszystkie środki zebrane w ramach opłat startowych i świątecznego kiermaszu w tym roku przekazujemy na rzecz Stowarzyszenia Twórczych Aktywnych Rodziców STAR, które dzięki nim są w stanie swoim podopiecznym zorganizować ferie zimowe oraz dodatkowe zajęcia językowe. Cieszę się bardzo, że mimo nieprzewidzianych trudności udało się bieg zorganizować. Impreza nie mogłaby powstać w takim kształcie bez wsparcia naszych sponsorów. Dziękuję PGE Energia Ciepła za wsparcie. Mam nadzieję na kontynuowanie współpracy w przyszłości – powiedziała Karolina Michalczak, prezes Stowarzyszenia Zielona Góra Zacznij Biegać.

PGE Energia Ciepła, reprezentowana lokalnie przez Elektrociepłownię Zielona Góra, wspiera wybrane inicjatywy niezawodowego sportu w Zielonej Górze. W listopadzie spółka została sponsorem głównym turnieju piłkarskiego juniorów młodszych, organizowanego przez KS Lechia Zielona Gór. PGE Energia Ciepła jest też patronem zielonogórskiego Zrzeszenia Rehabilitacyjno-Sportowego START, które odnosi sukcesy w sporcie osób niepełnosprawnych, także na arenie międzynarodowej. Spółka była również sponsorem głównym 25. edycji Spartakiady Klubów HDK PCK Energetyki, która odbyła się w Sulechowie we wrześniu br.

Stowarzyszenie Zielona Góro Zacznij Biegać istniej od 5 lat. Jego głównym celem jest propagowanie zdrowego stylu życia poprzez najprostszą formę aktywności jaką jest bieganie. Na swoim koncie ma 19 edycji biegowych dla osób początkujących oraz wiele małych eventów biegowych głównie charytatywnych. Aktywnie współpracuje z innymi organizacjami sportowymi, jednostkami samorządu terytorialnego oraz firmami lokalnymi.

Elektrociepłownia „Zielona Góra” to producent ciepła i energii elektrycznej oraz dystrybutor i jedyny dostawca ciepła do systemu ciepłowniczego w Zielonej Górze. EC Zielona Góra jest spółką dbającą o środowisko naturalne. Całość energii elektrycznej i ponad 90 procent ciepła jest wytwarzane w bloku gazowo – parowym zasilanym gazem ziemnym ze złóż krajowych. Pozostałą ilość ciepła Elektrociepłownia produkuje w nowoczesnych kotłach gazowo – olejowych, gdzie gaz jest paliwem podstawowym. Ciepło i energia elektryczna wytwarzana jest w sposób skojarzony, wysoce efektywnie i ekologicznie.

PGE Energia Ciepła, spółka Grupy Kapitałowej PGE, jest największym w Polsce producentem energii elektrycznej i ciepła, wytwarzanych w procesie wysokosprawnej kogeneracji. Po integracji aktywów ciepłowniczych, od stycznia 2019 r. do PGE Energia Ciepła przeszło sześć elektrociepłowni – W Gorzowie Wielkopolskim, Bydgoszczy, Kielcach, Zgierzu, Lublinie i Rzeszowie, należących wcześniej do PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna (PGE GiEK). W wyniku integracji, PGE Energia Ciepła jest największą firmą na rynku ciepła w Polsce, posiadającą  ok. 25 proc. udziału w rynku ciepła z kogeneracji, 14 elektrociepłowni (o mocy cieplnej 7,4 GWt mocy elektrycznej 4,2 GWe) i sieci ciepłownicze o długości 592 km. PGE Energia Ciepła produkuje i dostarcza ciepło dla dużych, polskich miast, wśród których znajdują się: Kraków, Gdańsk, Gdynia, Wrocław, Rzeszów, Lublin, Bydgoszcz i Kielce, spółka jest obecna także  w Toruniu, Zielonej Górze, Gorzowie Wielkopolskim, Zgierzu i Siechnicach, gdzie jest również dystrybutorem ciepła do klientów końcowych. PGE Energia Ciepła jest ponadto właścicielem elektrowni systemowej w Rybniku. Siedziba PGE Energia Ciepła mieści się w Warszawie, natomiast w Krakowie znajduje się Centrum Usług Wspólnych oraz Departament Badań i Rozwoju.