Zbiórka dla szpitala Ratownicy SOR proszą o wsparcie

Na portalu zrzutka.pl ruszyła zbiórka pieniędzy na zakupu masek z filtrami FFP3 oraz sprzętu niezbędnego do walki z wirusem dla personelu pracującego w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym w Zielonej Górze.

Sprzęt jest dostępny, niestety od pewnego czasu bardzo drogi. Dlatego liczy się każda złotówka. Każda pomoc jest na wagę życia. 

SORzaki, jak mówią o sobie ratownicy medyczni z zielonogórskiego SORu, bardzo często są narażeni na bezpośredni kontakt z osobami u których podejrzewany jest koronawirus. To własnie w naszym województwie wykryto pierwszy przypadek koronawirusa w Polsce. Dziś (17.03, godz. 10.30) Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych 28 przypadkach zakażenia. Tym samym liczba potwierdzonych przypadków od początku epidemii w Polsce wzrosła do 205. Zmarła piąta osoba.

– Ochrona zdrowia oraz szpital robią wszystko, co mogą, lecz sprzęt jednorazowy szybko się kończy i prawdopodobnie może go zabraknąć – mówi Marcin Babulewicz, organizator zbiórki i ratownik medyczny zielonogórskiego SORu. 

W sieci pojawia się wiele akcji wspierających pracowników służby zdrowia – restauracje oferują obiady, ratownicy przepuszczani są w kolejkach. Pomóżmy SORzakom w walce z koronawirusem. Akcja jest prosta, wystarczy wpłacić dowolną sumę pieniędzy na konto podane na zrzutka.plMASECZKA DLA SORZAKA to sposób by podziękować służbom medycznym – ludziom, którzy codziennie walczą z epidemią w pierwszej linii narażając swoje życie i życie swoich bliskich.

Autor: Katarzyna Mayer Bzowa – NewsLubuski.pl TUTAJ – ZDJĘCIE: freepik